Višne

Od 9. mesiaca (ukončený m 8+)

Višne sú obvykle o niečo kyslejšími príbuznými čerešní. Začať s nimi teda môžete v rovnakom veku, ale občas deťom nemusia tak chutiť. Dajte pozor na kôstky, višne vždy vykôstkujte a uvarte, aby sa deťom lepšie trávili. Môžete z nich tiež skúsiť pripraviť ovocnú šťavu a podávať ju deťom.

Višne

Vitamíny a dôležité látky

Višne obsahujú menšie množstvo vitamínov, zato veľa minerálov. Z vitamínov v nich nájdete B a C. Obsahujú ale významné množstvo melatonínu, ktorý pomáha udržiavať denný rytmus a spánkový režim. Ďalej v nich nájdete železo, draslík, horčík i jód.

Melatonín
Jód
Vápnik

Tip

Višne sú skôr sezónnym ovocím, ktoré sa nevypláca dlhodobo mraziť, ich prirodzená chuť sa vytráca. Višne vyberajte dobre zrelé, podávajte spočiatku rozmixované a mierne tepelne spracované. Neskôr môžete dávať aj malé kúsky višní, dôležité je vždy odstrániť kôstku, ktorú nie je dieťa schopné v ústach odstrániť samo, čo sa určite časom naučí. Rozmixované višne môžete na krátky čas uchovať v mrazničke a čo najskôr spracovať. Višne sú vhodné aj na prípravu ovocných štiav či smoothies, dodajú šťave krásnu červenú farbu.

Podobné potraviny

Danej kategórii zodpovedajú tiež nasledujúce potraviny