Brusnica

Od 9. mesiaca (ukončený m 8+)

Brusnice sa radia medzi tzv. superpotraviny. Obsahujú mnoho hodnotných látok, navyše prispievajú k normálnej činnosti močovej a cievne sústavy. Významný je aj ich vplyv na normálnu hladinu glukózy v krvi, metabolizmus lipidov a bielkovín. Odporúčajú sa zaradiť o niečo neskôr než iné ovocie, vzhľadom na to, že obsahujú kyslejšie šťavy, ktoré môžu spôsobiť podráždenie citlivejším dojčatám.

Brusnica

Vitamíny a dôležité látky

- Brusnice sú nabité zdravými látkami, preto sú radené medzi superpotraviny. Nájdete v nich vitamín C a E, ktoré prispievajú k normálnej činnosti imunitného systému. Dôležité sú tiež antokyány a flavonoidy.

Vitamín C
Vitamín B
Vitamín E

Tip

Pri problémoch s močovým mechúrom sa odporúča podávať brusnicový čaj. Pre deti pripravujte brusnice najprv dusené alebo pečené a rozmixované ako pyré, spočiatku sa vyhnite surovým. Používajte brusnice čerstvé alebo mrazené. Sušené, ktoré sú najčastejšie dostupné, sú menej vhodné, pretože sú sladené, obsahujú teda pomerne dosť cukru. Pri konzumácii celých brusníc buďte v blízkosti dieťaťa, hrozí vdýchnutie malých guľôčok.

Podobné potraviny

Danej kategórii zodpovedajú tiež nasledujúce potraviny