Kokosový orech

Od 11. mesiaca (ukončený m 10+)

Kokos obsahuje viac než 60 % tuku, sacharidy, bielkoviny a vodu. Z kokosu môžete využiť nielen jeho dužinu, ale aj tzv. kokosové mlieko, ktoré je veľmi zdravé. Pri zavádzaní do jedálnička sa nebojte začať práve s kokosovým mliekom. Dužinu potom môžete rozmixovať do konzistencie masla.

Kokosový orech

Vitamíny a dôležité látky

Kokos je možné zaraďovať do jedálnička na jeho spestrenie, ale obsahuje pomerne veľa tuku, navyše ide o menej zdravé tuky, tuky nasýtené. V kokosovej vode tuk obsiahnutý nie je, vyznačuje sa obsahom sacharidov, nájdete tam aj vitamíny B, C a draslík.

Vitamín B
Draslík
Vitamín C

Tip

Pri zavádzaní do jedálnička sa nebojte začať práve s kokosovou vodou. Dužinu potom môžete rozmixovať s kokosovou vodou na získanie kokosového mlieka alebo využiť kokosový olej na prípravu palaciniek namiesto iného oleja. Je pomerne termostabilný, neprepaľuje sa a dodá palacinkám mierne kokosový nádych. Pri začatí podávania kokosovej dužiny vždy rozdrobte alebo nastrúhajte na jemno a rozotrite na pastu. Vždy začínajte s veľmi malým množstvom a sledujte prípadnú reakciu. Ak sa žiadna reakcia neprejaví, môžete postupne množstvo zvyšovať.

Podobné potraviny

Danej kategórii zodpovedajú tiež nasledujúce potraviny